RSS
 

Wdzydze Kiszewskie czy Tucholskie?

Planując urlop oprócz przeglądania zagranicznych ofert biur podróży, warto rozejrzeć się dookoła i zapoznać z ofertą hoteli i schronisk położonych blisko natury. W myśl przysłowia – cudze chwalimy, swego nie znamy- warto zwiedzić najpierw Polskę, piękny kraj, choć wciąż niedoceniany, powoli gości coraz więcej turystów z całego świata. Oprócz wielkich miast i typowych ośrodków turystycznych, warto wybrać miejsce z dala od miasta, w cichej, spokojnej i zielonej okolicy z mnóstwem jezior. Takim miejscem są Wdzydze Kiszewskie położone w województwie pomorskim, w gmienie Kościerzyna, czyli w samym sercu Kaszub.

Na terenach Parku Krajobrazowego Bory Tucholskie rozciąga się ogromne jezioro Wdzydzkie, zwane też Kaszubskim Morzem czy Wielką Wodą.

Są tam też przepiękne tereny zalesione, dzięki którym mamy pewność, że przebywając tam oddychamy czystym, niczym nieskażonym powietrzem. Decydując się na wczasy we Wdzydzach Kiszewskich do dyspozycji mamy kilka schronisk, domków letniskowych, pól namiotowych, a nawet wysokiej klasy hotel. Hotel Niedźwiadek cieszy się dużą popularnością wśród wczasowiczów i kusi atrakcjami, które mieszczą się na jego terenie. Wśród nich znaleźć można na przykład kino 6D, basen, spa, pole minigolfowe, czy nawet park linowy. Hotel ten wyposażony jest także w restaurację ze wspaniałym menu i świeżymi produktami. Nieopodal znajduje się Muzeum Kaszubko- Etnograficzne, które prowadzi bardzo bogatą ofertę dla wczasówiczów – w każdy weekend w sezonie dzieje się tam coś fajnego. Dodatkowo na terenie Parku można podziwiać Stare Młyny, a także zasiąść w przytulnej knajpie, która serwuje swojskie, polskie jadło. Będąc tam można wybrać się w pobliskie Wdzydze Tucholskie, które podobnie jak te wcześniejsze zachęcają wakacjami na łonie natury.

Wdzydzki Park Krajobrazowy to wspaniałe miejsce by odpocząć i zregenerować siły przed powrotem do pracy.

Wspaniałe plaże i rozrywki wodne z pewnością to ułatwią. Przy jeziorach zwykle istnieje możliwość wynajęcia łódki, kajaków czy też rowerków wodnych, na których przepłynąć można całe jezioro, a nawet zwiedzić opuszczoną wyspę, która niegdyś zamieszkała była przez rdzennych mieszkańców tych rejonów. Aby poznać kulturę ludzi żyjących tu kilkanaście lat temu warto udać się do skansenu. Borsk, położony zaledwie kilka kilometrów od Wdzydz Tucholskich, również zaprasza na swoje strzeżone plaże, a także oferuje inne atrakcje, w których skład wchodzą stare chaty rybackie czy byłe lotnisko wojskowe. Warto poznać naszą Polską kulturę, zwłaszcza jeżeli jest na wyciągnięcie ręki w przepięknych Borach Tucholskich. Warto odwiedzać miejsca, które jeszcze nieskażone działalnością człowieka, pozwolą odpocząć od wielkomiejskiego gwaru i pędu. Wdzydze to też wspaniałe miejsce dla dzieci, zarówno małych jak i tych większych. Znajdą tam wiele atrakcji, nie tylko plażowych. Hotele czy domki letniskowe oferują wiele atrakcji w deszczowe dni. Nikt nie będzie się tam nudził. A to, że wróci wypoczęty i gotowy na nowe wyzwania jest pewne.

Komentowanie wyłączone.